Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Seçim Öncesi Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “2 hafta önce bedava ev sözü verilenleri oy kullanmadıkları için çöpe atan vicdansızlığın örneği var”

“Nasılsa öndeyiz diyerek rehavete kapılmayalım”

“Yüzde 1 bile olmayanlara 40 milletvekilini neredeyse kendi milletvekili sayısını yok edecek oranda dağıtan bu nasıl muhasebeci”

“Erdoğan 323 kişiyle birlikte bu yola devam ederse hukuktan başka bir şey tecelli etmez”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’ndeki Women’s Turkey İstanbul Buluşması’nda açıklamalarda bulundu.

İSTANBUL – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu Pazar bir kez daha sandığa gideceğiz ve hayatımızın en önemli seçimlerinden birini yapacağız. Sadece kendimizle ilgili değil, gelecekle ilgili de çok önemli bir karar vereceğiz. Ülkemizin ve çocuklarımızın.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Kadınların Türkiyesi İstanbul Buluşması” töreninde konuştu. Konuşmasına tüm kadınları selamlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “14 Mayıs’ta bana ve Cumhur İttifakı’na verdiğiniz destek için tek tek teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı olarak 323 milletvekilinde çoğunluğu elde ettik. TBMM’de Böylece TBMM’nin büyüklüğü ile ilgili imtihanı kafamızla geçtik.İl tipi rakibimizin yaklaşık 5 puan önünde yüzde 79,52 oyla bitirdik. 27 milyondan fazla kişi. Şimdi önümüzde seçimlerin en kritik aşaması var. 2. tip Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sadece bir gün kaldı. Bu Pazar günü yeniden sandık başına gidileceği tahmin ediliyor.” hayatımızın en değerli seçimlerinden birini yapacak. Sadece kendimizle ilgili değil, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği ile ilgili de çok önemli bir karar alacağız. Bütün dünya bizi, hanımlarımızı ve milletimizi biliyor. Afrika’dan Asya’ya, Balkanlar’dan Türki Cumhuriyetlere.” Gönülleri bizimle olan yüz milyonlarca kardeşimiz ne biliyor. Sadece konuşmalarımızda değil, hizmetlerimizde de aziz milletimizin huzurundayız. Ülkemizin istikbali ve geleceği için verdiğimiz emekle milletimizin huzurundayız.Mazlumlara ve mağdurlara hiçbir ayrım gözetmeden sahip çıkarak milletimizin huzurunda duruyoruz. Son 20 yılda Türkiye’ye kazandırdığımız eserlerle milletin… Elbette her hizmetkar gibi biz de yapmak isteyip de yapamadıklarımızla, eksikliklerimizle, kusurlarımızla milletimizin huzurundayız. SSK’yı bürokratik mesleğine, CHP’yi siyaset mesleğine sokan bir beceriksizlik örneği var, daha iki hafta önce bedava ev sözü verilenleri sırf ev vermedikleri için kapı dışarı eden bir vicdansızlık örneği var. oy vermem Kandil’deki terör elebaşlarından Pensilvanya’daki hainlere kadar hepsine koltuğunu korumak için çiçek dağıtan bir teslimiyet var. Şantaj, baskı, tehdit ve rakiplerini alt etmek için komplolar da dahil olmak üzere her yolu meşru gören ilkesiz bir politika var. Böyle bir kümeye 40 milletvekili dağıtan bir garip var, toplamda yüzde 1’i sıkıntı buluyor. Ama bir özelliği daha var. Hesap uzmanı. Yüzde 1 bile olmayanlara 40 milletvekilini neredeyse kendi milletvekil sayısını yok edecek bir oranda dağıtan bu nasıl muhasebecidir” dedi.

Milletim inşallah bu Pazar günü sandıkta kendilerine muhasebe uzmanlığının en güzel örneğini verecektir” dedi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu iktidara gelmeleri halinde Selahattin Demirtaş’ı cezaevinden çıkaracaklarını söylemekle suçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu Pazar çok kıymetli. Milletim inşallah onlara en güzel muhasebe örneğini verir. sandık Türk siyasetinin 21 yıldır unuttuğu her şey Üç ayda kötülükleri ortaya koyan bir şerefsizlik örneği var Ne diyor Selo çıksın istiyorsanız Kılıçdaroğlu’na oy vereceksiniz Selo kimdir. Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizi katleden teröristtir.Şu anda Edirne’de cezasını çekmektedir.Bu ülkede hukuk devleti değil mi?Hukuk devleti.Hukuk devleti diyorsunuz ki, kendini hukukun üstüne koy ve Selo çıksın istiyorsan bize oy vereceksin.O yüzden Erdoğan 323 kişiyle bu yola devam ederse hukuktan başka bir şey tecelli etmez.Kurduğu parti CHP’dir.Ne yapar? köpek sürüsü diyor, kendisi de HDP’li. burayı merak ediyorum. Nerede bu yargı? Bu şekilde saldıran birine karşı yargı devreye girdi mi hiç? Maalesef yargı müdahale etmedi. Ama bu kendilerinden değil de başka bir gruptan olsaydı muhtemelen yakasından yakalayıp hemen içeri alırlardı. Neden ? Gazi Mustafa Kemal’e hakaret ettiği için. Bütün bunları düzene sokmak için önümüzde bu tabloyu göreceğiz” dedi.

“Pazar günü sandıkları patlatacağız”

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu için halktan destek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazar günü sandıkları havaya uçuracağız. Hep bir aradayız. Benim her zaman bir sözüm var. Kale içeriden fethedilecek. Bunu başaracağız.” fetih sizlerle.İstanbul’un fethi pazartesi.Yani bugün 14 Mayıs Cumartesi.1950 Menderes’in çok partili hayata adım atması.Umarım bu çalışmayı AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı zaferiyle birlikte sonuçlandırırız. Pazar fethi inşallah Pazartesi günü kutlarız.İşte bu yüzden her geçen gün çirkinleşiyorlar.Suçüstü yakalandılar.Suçüstü yakalandılar.Bizi ve milleti aşağılamaktan paçayı sıyırmaya çalışıyorlar. bizi amaç edinerek.ama ne yaparlarsa yapsınlar gerçeklerin üzerini örtemezler.bunun asıl sorumluluğu bize düşüyor.işi şansa bırakamayız.önde olma hissinin bizi rehavete sürüklemesine izin veremeyiz 14 Mayıs’ta yarım bıraktığımız işi inşallah 28 Mayıs’ta hızlı ve ezici bir şekilde bitireceğiz. Pazar günü oy kullanmaktan ve sandıklara sahip çıkmaktan başka bir planımız olmayacak. Hayatta çok fazla tazminat vardı. Kutu için herhangi bir tazminat yoktur. Daha sonra pikniğe git. Sahadaki çalışmalar da ertesi gün yapılıyor ama 5 yılda bir sandık bize geliyor. Sizlerden özellikle sabahın erken saatlerinden itibaren oy verme yerlerine gitmenizi ve oraları bayram yerine çevirmenizi rica ediyorum. Sadece kendin gitmeyeceksin, başka yerlerdeki akrabalarını da mutlaka sandığa götüreceksin. 28 Mayıs’ta kadınların elinin yeniden sandığa gideceğine inanıyorum. Sana güveniyorum. 40 yıllık siyasi yolculuğumuzda kadınlarımızla hep omuz omuza yürüdük. Biz bu günlere siyaset mühendisliği ile değil, annelerimizin lütfu ile geldik. Önümüze gelen ve hayatımızın anlamı haline gelen saldırıları her zaman kadınların desteğiyle aştık. Vatana ve millete hizmet gayretimizin en değerli kahramanlarının kadınlar olduğunun bugün bir kez daha altını çizmek istiyorum. 3 Kasım seçimleriyle Anadolu devrimini başlatan kadınlar oldu. Türk demokrasisini 28 Şubat karanlığından kurtaran kadınlardır. Maruz kaldıkları tüm saldırılarda milli iradeye kalkan kadınlardır. 15 Temmuz gecesi tanklara, uçaklara meydan okuyanlar kadınlardı. Çocukları gözüyle terör örgütlerine isyan eden kadınlardır. Siz kardeşlerimiz, Türkiye’nin ekonomiden ticarete, hak ve özgürlüklerden tarıma, turizmden sağlığa her alanda yazdığı destanın alın teri ve imzasını taşıyorsunuz. Başörtünüz yüzünden üniversite kapısından geri çevrildiğinizde sebat ettiniz. Pazar gününe kadar değil, mezara kadar sonuna kadar yanındayım. Tıpkı Nene Hatun ve Şerife Bacı gibi sizler de adınızı tarihe altın harflerle yazdırdınız. Ülkemizin tüm kadınlarını tebrik ediyorum” dedi.

“Partimizde en genç kadın milletvekilleri siyaset yapıyor, 50 kadın milletvekili ile Melis’te en çok kadın milletvekili bulunduran partiyiz”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dün gece Meral Hanım ‘Erdoğan batar, Kemal çıkar’ dedi. Onun da derdi yok hepsi saçmalık Pazar günü bu saçmalığa bir son verelim bıktık bu saçmalıklardan Bir türlü yapılamayan hizmetleri ve reformları 21 yıla sığdırmayı başardık. Bizden 70 yılda bunu yaptık. 85 milyon kadın ve erkek olarak bunu hep birlikte başardık. 78 üniversite vardı. Bunların sayısını 208’e çıkardık mı? Türkiye’de 81 ilin tamamında üniversitemiz var mı? Şimdi Iğdır’daki oğlum üniversite için İstanbul’daki okula gelmeyecek. Muş’ta Ankara’ya gelmeyecek. Ya bulundukları ilde isterlerse? “Üniversiteye gidebilecek. Biz bütün bunları başardık. Bütün bunlarla beraber üniversitelerde bu harçları kim kaldırdı. Biz bu harçları kaldırdık. Daha önce de harçlar vardı. Üniversite öğrencileri hep bu harçlardan dolayı gösteri yapıyorlardı. Biz bu harçları kaldırdık. şunu kaldıralım dediler.Öğrencilerimizi bu havan belasından kurtaralım.İşimiz bitti.Ülkemizin beşeri sermayesinin önündeki özellikle eğitim ve çalışma hayatındaki sorunları ortadan kaldırdık.Aradaki farkı kaldırdık. Kadınlar haklarını kullanırken başörtülü ve açık.Aile içi şiddeti şikayet olmaktan çıkardık.Şahsi takip edilen kabahatlerin ortasına düştünüz.Evde çocukları ve aileleriyle çalışan ve yaşayan kadınların her zaman yanında olduk. Kısmi süreli çalışma imkanı sağladık.İşgücüne katılım oranı yüzde 27 civarında olan kadınlarımız yüzde 36 ile Cumhuriyet tarihi rekoru kırdı.İstihdama giren kadın sayısını 6 milyondan çıkardık. 10.5 milyona yaklaştı. Kadınları siyasetin nesnesi olmaktan çıkarıp özne haline getirdik. Geçmişte sadece bazı faaliyetlere alet olarak görülen kadın kolları örgütlenmesini partimizin 3 temel direğinden biri haline getirdik. Bizden önce sayısı yüzde 2’nin altında olan siyasetteki kadın oranını hep yükselttik. Bu yıl Cumhuriyet tarihinin en yüksek oranına ulaştı. TBMM’nin en genç kadın milletvekilleri partimizde siyasetle uğraşmaktadır. 50 kadın milletvekili ile Melis’te en çok kadın milletvekili olan partiyiz. Kadın kollarımız, 6 milyona yakın üyesiyle Türkiye’nin en büyük kadın sivil toplum kuruluşudur.

“Kadınların özgürlük, çalışma, istihdam ve temsil alanlarını hiçbir ayrım gözetmeksizin genişlettik”

Birçok reform, teşvik ve uygulamayı hayata geçirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne adaylığımızdan bu yana bize karşı birçok kampanya yürüttüler. Göreve gelirlerse kadınları sokağa salmayacaklarını söylediler. lider olurlarsa haklarını ellerinden alacaklarını, sorumluluk alırlarsa insanların yaşam tarzını değiştireceklerini, müdahale edeceklerini söylediler, bunun gibi bir sürü saçmalık söylediler, milletimizi bize karşı kışkırtmaya çalıştılar. Sadece siyasetçiler değil, medya kuruluşları, dernek ve sendikalar da bu terör politikasına alet oldular.Bu algı oyunlarına rağmen milletimizin teveccühü ile 1994 yılında göreve geldik.Ayrım gözetmeksizin.Özgürlük,çalışma,istihdam alanlarını genişlettik. Kadınların temsili Ne zulümler yaptılar Kemal Bey önce bunu anlatsın Kızlarımızın başörtülerini çıkardılar İkna odalarında zulmettiler Bu belayı çekenler bu belaya bulaşanlar hep akrabalarımız. Kemal Bey’e bir şey olmayacak. İş hayatına kadar her türden kadına zulmettiler. Bize hayat dersi verenler başörtüsü için 1 metre kumaş modül dediler. Bunu söyleyen adam her numarayı yapar. Başörtüsü alıyor ve üzerlerine rozet takıyor. Her numarayı yapar. Başörtüsüne hakaretten, yasaklar için mahkemelere koşmaya kadar her türlü faşizmi sergilediler. Kemal Bey Diyarbakır annelerine hiç gittiniz mi? Neden uğramadın? Birini oraya sembolik olarak göndermek onu kurtarmaz. Ama Diyarbakır anneleri sizi çok iyi tanıyor. Umarım sana en büyük dersi verirler. Devleti ağızları dolu öldürün. Hatta bir seri katile iftira attılar. PKK’dan DHKP-C’ye, MLKP’ye kadar katil sürüleri söz konusu olunca bu alçaklara çiçek muamelesi yaptılar. Şimdi çıktılar, kara sicillerine aldırış etmeden laf ve iftiralarla milletimizi korkutmaya çalışıyorlar. Ancak bunu bir daha başaramayacaklar. Seçim yenilgilerinde kadınlara ortak olamayacaklar. Bu bayat rakamlar Pazar günü ablalarım ve abilerim tarafından çöpe atılacak” dedi.

“Aile kurumunu güçlü bir konuma getireceğiz”

Aile kurumunun kutsal olduğunun ve bundan taviz veremeyeceklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu CHP mi, GÜZEL Parti LGBT mi? Biz ailenin kutsallığına inanıyoruz. Ailenin kurumu en kısa sürede güçlü bir konuma gelecek.Her şeyi ispat edeceğiz.Yerli ve milli olmaları konusu sadece malda değil ailede de gündeme gelecek.Ne kadar yerli,ne kadar yerli millidirler ve ne kadar atalarının yolundan gitmediklerini ispat edeceğiz atalarının yolundan gitmediklerini ispat edeceğiz gerekli tedbirleri almaması lazım pazar günü bunun imtihanıdır tam zamanı.Aile ve gençlik bankası ile bunu hedefliyoruz.Ne kadar borcun var diyor Kemal Bey gelince sileriz diyor.Böyle bir yasal değişikliği nasıl yaparsınız?Milletimiz hiçbir şey bilmez duruma düşer, bu yüzden ona öyle bir Osmanlı tokadı atmamız gerekir ki bir daha kendini toparlamasın. Önümüzdeki dönemde 100 milyar dolarlık bir kaynağı bu şekilde organize edeceğiz. kaynağın nerede Ülkemizdeki her departmanın desteği olacağız. Yatılı kadınların primlerinin üçte birini ödeyerek katkı sağlayacağız. Eğitimden istihdama, kendi işini kurmaktan evliliğe kadar gençlerimizin atacakları her adımda yanlarında olacağız. Evlenecek gençlerimize ilk 2 yılı faizsiz olmak üzere 4 yıl vadeli 150 bin lira kredi vereceğiz” dedi.

“Ensar olmaya talip oluyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP Genel Başkanı’nın mülteciler konusunda yaptığı gibi, Nazi dönemine benzemeyen nefret söylemlerine asla başvurmayacağız” dedi.

“Asırlardır mazlumların sığınağı olan bu ülkeye bir daha Boraltan Köprüsü faciası sahnesi gibi utanç sahneleri yaşatmayacağız. Ortaklarınız bu konuda hangi adımı atarsa ​​atsınlar bir defasında 600’ünü getirdik. Suriye’nin kuzeyinde yaptığımız briket evlerle bin sığınmacıyı yine bu ülkede taşıyoruz o evlere inşallah 1 milyon mülteciyi yerleştireceğiz Katar ile iş birliğimizle inşallah 1 milyon mülteci inşa edeceğiz .. Biz bir şeyler yaparken alternatif hazırlıyoruz ona göre bir adım atıyoruz bu şekilde sizi işten atacağız misafir etmeyeceğiz geldiğimiz gün hepsini deport edeceğiz. Biz Ensar olmaya talip oluyoruz.Savaştan kaçarak buraya geldiler.Ama savaştan kaçıp bize sığınanlara başkalarının yaptığını biz yapamayız.Bu zihniyet terör zihniyetidir.Onlar yapabilirler. rahat rahat edemiyoruz Mültecilerin isteyerek, sadakatle ve onurlu bir şekilde geri dönmelerini sağlayacağız. Şimdiye kadar 554 bin mülteci terörden arındırdığım bölgelere geri döndü. Hayırseverlerimizin bağışlarıyla 100 binden fazla briket yapıldı, evet 88 bine yakın aile yerleştirildi. İnşallah kalıcı konut projesinin tamamlanmasıyla bu sayıya 1 milyon daha eklenecek. Almanya ve Amerika bu tür Suriyeli mültecileri alıyor. Amerika, Almanya, Fransa gibi mültecilere kapımızı açamayacak kadar sıradan bir ülke miyiz? Hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Ülkemizin hedeflerini gerçekleştirme noktasında sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Aileyi korumak sadece devletin görevi değildir. Aile kurumuna ve gençlere sahip çıkmak başta kadınlar olmak üzere tüm toplumun görevidir. Güçlü bir aile, güçlü bir ulus demektir. Buradan taşınıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vip elit istanbul escort bayan numaraları
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler